LoRa Ürünleri Satın AL

Çözüldü1.13K görüntülenmeLora#arduinouno #proximitysensör arduino Lora
1

Merhaba, Lora ile Akıllı park sistemi geliştirmek istiyoruz projeyi gerçekleştirirken yakınlık sensöründen aldığımız doluluk verisini lora cihazlarımız bilgileri web uygulamasına gönderecek. Ancak projeyi gerçekleştirirken hangi lora cihazı bizim için uygun bilemiyoruz. Projeyi geliştirirken Arduino uno kullanmayı düşünüyoruz. Arduino unoya uygun, proximity sensörle çalışabilecek hangi lora cihazını önerirsiniz?

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
En iyi cevap olarak seçildi
0

Teşekkürler, Peki ilk çalışma ve deneme için tek cihaz yeterli olur mu yoksa merkez lora ve normal cihazları ilk başta temin etmeli miyiz?

En iyi cevap olarak seçildi

İlk deneme olarak 2 arduino modelini haberleştirme ile başlayabilirsiniz. Bunun için 2 adet lora modülü ve bu modüllere parametre ayarlarını yükleyeceğiniz 1 adet usb programlayıcı ve 2 adet anten gereklidir. Öncelikle bir nokta sizin sensörü diğer nokta ise veriyi internete göndereceğiniz yer gibi düşünebilirsiniz. tabi internete veri göndereceğiniz kısımda RAM ihtiyacı artacağından ve Arduino UNO modelinin SRAM değeri 2kb olduğu için yeterli gelmeyecektir. Veriyi internete gönderdiğiniz yerde SRAM değeri 8kb olan arduino MEGA modelini öneririm. Mega nın üstüne takacağınız ethernet shield ile kolayca server a veri gönderebilirsiniz. umarım faydalı olmuştur. İlerleyen zamanda sensör sayısını arttırabilirsiniz merkez sabit kalacaktır.

0

E32 433T20DC modeli sizin için uygundur. İyi bir anten ve düşük veri hızları 5km ye kadar kablosuz haberleşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca Arduino uno besleme olarak 5v çıkış verebildiği için direk bu lora modülünü bağlayabilirsiniz. Eğer haberleşme ile sıkıntı yaşamak istemiyorsanız. Lora modülünün Rx pinine bir gerilim bölücü takmalısınız. Şu soruda gerilim bölücü şemasını eklemiştim ordan yararlanabilirsiniz. https://www.fixaj.com/SoruCevap/arduino-e32-433t20d-modulunu-kac-volt-ile-beslemeliyiz-ceveplandi/

Düzenlenmiş cevap