Çözüldü489 görüntülenmeLoraLora
0

wemos d1 r1 ve arduino uno arasında esp32 lora ile haberleşmeye çalışıyorum.Bebek odası kodlarınızı aynen yazdım.Parametreleri ayarladım.Giriş çıkış pinlerini düzenledim.Arduinonun gönderdiğini wemos alıyor.Ancak wemosun gönderdiğini arduino almıyor ya da wemos gönderemiyor.Wemos merkez olarak kullanıyorum.2 Arduino ile de denedim.Haberleşme hep tek yönlü oluyor.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
En iyi cevap olarak seçildi
0

tamam adım adım gidelim. 2 arduino ile bir örnek projemizdeki kodları kullanarak devreyi oluştur. bana kullandığın kodu projenin fotoğralarını bir usb parametrelerini girdiğin arayüz fotoğraflarını at bitirelim bu işi

En iyi cevap olarak seçildi
0

elimde 3 arduino, 1 wemos ,1 esp32 var.hepsini teker teker denedik.haberleşme bazen tek yönlü oluyor.yer değiştirince tamamen kesiliyor.bebek odası projesinin birebir aynısını yaptık.arduino ile olmayınca diğer kartları denedik.parametrelerimiz de ayarlı.onu da kontrol ettim defalarca.direnç kullanıp da denedim dirençsiz de denedim.sebebini anlayamadım.gördüğümü birebir geçiriyorum.haberleşme olsa kendi projem üzerinde devam edeceğim ancak onu da yapamıyorum haliyle.

Cevaplanan soru
0

Wemos yerine başka bir arduino dene bakalım loralar sağlam mı. eğer 2 arduino haberleşiyorsa demek sorun wemos ta. serial pinlerine dikkat etmek lazım. bütün pinler serial com a açık değildir.

Cevaplanan soru