LoRa Ürünleri Satın AL

Çözüldü533 görüntülenmeLoraLora
0

E32 sx1278 lora modülünü kullanmaya başlamadan önce parametrelerini ayarlamam gerekiyor mu, halihazırda hangi parametreler ile geliyor. Sensör verilerinin tek yönlü olarak gönderileceği bir proje için lazım, usb stick olmadan parametreleri nasıl ayarlarım.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
En iyi cevap olarak seçildi
0

Merahabalar Faruk hocam, aslında E32 sx1278 diye bir model yok sx1278 semtech firmasının geliştirmiş olduğu Lora entegresi. Modül olarak E32 433T20D veya E32 433T30D olacaktır. Default değerleri Bilgi kağıdında “default” olarak belli edilmiştir. Eğer hiç bir değişiklik yapılmamış ise bu parametre değerleri sabit kalmıştır. sana uygun bilgi kağıdını indirme sayfamızdan ulaşabilirsin E32 433T20D modülünün bilgi kağıdı şuradan indirebilirsin   indirdiğin pdf de default yazınca zaten default parametre ayarları kısmına ulaşabilirsin.

En iyi cevap olarak seçildi
0

Tek yönlü bir iletişim için default parametreler uygun mu? Eğer değiştirmek istersem sitenizde usb stick stokda yok gözüküyor, arduino yoluyla nasıl parametreleri değiştiririm.

Yeni yorum gönderildi

Evet Maalesef USB Programlayıcı stoklarda bitti. Ancak 1 haftadır gümrükte bekleyen bir sipariş var sanırım önümüzdeki hafta açılır. Ardından büyük bir sipariş daha geçtim o da haftaya elime ulaşır. inşallah stok sorunu 1-2 haftaya tamamen bitecek. Kusura bakmayın.

Diğer yandan usb programlayıcı stick olmadan parametre ayarlarını girebilirsin ancak cihazın bu değerleri tam aldığını kontrol edemiyorsun.

baud hızı ve frekansı istediğim gibi zaten, sadece uzun menzilde daha iyi bir şekilde veri aktarmak için bant genişliğini düşürmeyi düşünüyorum(default 2.4kb benim aktaracağım veri maksimum 100 byte olacak). İnternetten bu ikinci(arduino vasıtası ile) parametre ayarlamayı araştırdım ancak bir şey bulamadım. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar hocam ,

Programlamayı arduino üzerinden yapmak için m1 ve m2 pinleri vcc bağlayıp. şu kütüphane örneğini kullanabilirsin. https://github.com/xreef/LoRa_E32_Series_Library/blob/master/examples/arduinoSetConfiguration/arduinoSetConfiguration.ino

usb programlayıcılar stoklarımıza tekrar geldi.

https://www.n11.com/magaza/alternatifticaret